Aizdevums lēta auto pirkšanai

By | September 4, 2016

Vidējā cena par ko Latvijas iedzīvotāji iegādājas transporta līdzekli reti, kad pārsniedz 3 – 4 tūkstošus eiro. Jā, ir kas pērk arī krietni dārgākus auto, taču to skaits ir salīdzinoši neliels, ja ņemam vērā visu Latvijā reģistrēto transporta līdzekļu skaitu. Iemesli tam ir divi. Pirmkārt, Latvijas iedzīvotāju zemie ienākumi. Otrkārt, izpratne, ka automašīna laika gaitā strauji zaudē savu vērtību un ieguldīt līdzekļus transporta līdzeklī vairāk nekā vari atļauties nav prāta darbs. Ko darīt tiem, kas nevēlas pirkt dārgu auto ? Lasam tālāk un domājam.

aizdevumi lietotam auto

Šobrīd sludinājumu portālā ss.lv ir pieejami vairāki simti sludinājumu, kas ļauj nopirkt transporta līdzekli pat par 500 eiro un mazāk. Tas nozīmē, ka tie cilvēki, kam ir vajadzīgs savs auto, pie tā var tikt pat ar ātrajiem kredītiem, kas pirmajā reizē uz mēnesi ir pieejami bez procentiem. Nepārprotiet, mēs nemudinam nevienu ņemt aizdevumus, bet tikai norādam, ka šobrīd lietots auto maksā tikpat, cik jauns televizors. Protams, šāds auto nebūs tehniski perfektā stāvoklī un ir jārēķinās ar zināmiem kapitālieguldījumiem. Jebkas, kas ir lietots var saplīst. Šī iemesla dēļ ir svarīgi, dodoties apskatīt automašīnu, ņemt līdzi kādu tehniski zinošu cilvēku, kas varētu novērtēt tā stāvokli. Ar vizuālo pārbaudi vien var būt par maz un ir labi, ja auto var pacelt augšā uz pacēlāja, inspicēt no apakšas. Tāpat būtu ļoti svētīgi to pieslēgt pie datora, lai nolasītu kļūdas, kas varētu liecināt par kādiem nopietniem bojājumiem.

Procedūra interneta aizdevumu saņemšanai ir vienkārša, taču atbildība ir reāla. Tiem, kas nepilda līgumu tiek uzrīdīti parādu piedzinēji, bet sliktākā gadījumā arī tiesu izpildītāji. Tas nozīmē, ka maksāt uzreiz vai vienoties par parāda atmaksu saskaņā ar atmaksas grafiku vienmēr ir izdevīgāk nekā slēpties. Ātro aizdevumu kompānijas klientiem neprasa, kādam mērķim aizņēmums ir vajadzīgs. Kredītiestādes nav tik pretimnākošas un vienmēr vēlas zināt aizņēmēja motivāciju, sevišķi, ja runa ir par lielām summām. Ja plānojat izmantot tikai kredītkarti vai internetbankā automātiski piedāvātos finanšu pakalpojumus, nekādas aptaujas netiks veiktas.

Ar, ko jārēķīnas pērkot lietotu auto ?

Iegādājoties automašīnu, kuras vecums pārsniedz 10 – 15 gadus ir jārēķinās, ka tā ir nolietota. Tajā pašā laikā prasmīgās un gādīgās rokās, tā var kalpot vēl vismaz piecus gadus. Jums vajadzēs nomainīt filtrus, zobsiksnu, ģeneratora siksnu, varbūt vēl kādus sīkumus. Lielākas vainas ne vienmēr uzreiz var manīt un tās parādās laika gaitā. Ja vien iepriekšējais īpašnieks nedodas prom uz ārzemēm vai nevēlas pirkt jaunu auto, pastāv iespēja, ka vecajam ir kāda vaina, kas apgrūtina dzīvi. Taisnību reti, kurš saka pircējam, tādēļ ir labi, ja auto tiek pirkts no zināma cilvēka, vislabāk drauga vai tuvinieka. Tuvie cilvēki viens otru nemāna, jo zina, ka arī turpmāk būs jāsadarbojas un nevēlas sabojāt attiecības. Pret svešajiem attieksme nav tik pretimnākoša un jārēķinās, ka var gadīties dažādas situācijas. Ja vēlaties pirkt auto uz nomaksu, izmantojot ātros kredītus vai ilgtermiņa aizdevumus, rēķinieties, ka aizņematies svešu naudu, bet jāatmaksā būs sava. Situācijās, kad rodas kaut mazākās šaubas par savām iespējām atmaksāt parādu, metiet aizdevumam līkumu. Tas nav tā vērts.