Benzīntanki tirgo “kreiso” degvielu

By | June 22, 2018

Valsts ieņēmumu dienests (VID) atklājis, ka kāds vārdā neminēts Latvijā strādājošs degvielas uzpildes tīkls nodarbojas ar nelikumīgu degvielas mazumtirdzniecību, nodarot valstij vismaz 400 tūkstošu eiro zaudējumus (nenomaksāts PVN).

Shēma darbojusies jau no 2017. gada nogales, kad reģistrēts jauns uzņēmums, kuram piešķirta degvielas vairumtirdzniecības licence un VID atļauja īpašā PVN režīma piemērošanai.  Aplēses liecina, ka šajā laika periodā uzņēmums Latvijā ievedis vismaz 2000 tonnas dīzeļdegvielas, bet valsts budžetā ieskaitījis tikai pāris tūkstošus eiro, nevis vairākus simtus tūkstošus eiro.

Kriminālprocesa ietvaros policija veikusi 22 kratīšanas Rīgā, Rīgas rajonā un Rēzeknē, kas liecina, ka degvielas tirgotāji, visticamāk ir strādājuši arī Latgalē.  Par izvairīšanos no nodokļa nomaksas var tikt piemērots sods vairāku gadu apmērā ar mantas konfiskāciju, taču iespējami arī maigāki soda mēri. Laiks rādīs, kā lieta atrisināsies, taču paredzams, ka sabiedrisko plašsaziņas līdzekļu interese par šo darījumu būs gana augsta.