Kā nopirkt auto lētāk?

By | October 16, 2015

Kad plānots pirkt automašīnu, gandrīz katrs vēlas, lai pirkums būtu maksimāli lēts. Viens no veidiem kā to panākt ir samazināt savu ambīciju līmeni un iegādāties lētu automašīnu, taču pat lētu auto var dabūt vēl lētāk. Labākais veids, kā to izdarīt ir meklēt pārdevēju, kuram steidzami vajag naudu. Otra grupa ir cilvēki, kuri vēlas saņemt naudu par auto pārdošanu skaidrā naudā. Lai kādi arī nebūtu iemesli, atslēgas vārdi šajās situācijās ir ātrums un skaidra nauda. Ja Jūsu rīcībā ir skaidra nauda pietiekamā apmērā, tad iespēja nopirkt automašīnu lētāk palielinās.

Papildus iespēja kā atrast lētāku automašīnu ir aplūkot, ko piedāvā auto izsoles internetā. Dažādi pašvaldību uzņēmumi, valsts akciju sabiedrības, aģentūras un uzņēmumi regulāri iztirgo savu autoparku. Protams, ne vienmēr tas ir labā stāvoklī un pastāv iespēja, ka ir galēji nolietots. Tajā pašā laikā ikvienam ir iespēja aplūkot pārdodamo objektu pirms izsoles, iepriekš sarunājot vizītes laiku ar pārdevēja kontaktpersonu. Izsoļu kontaktinformāciju iespējams atrast internetā, ievadot meklētājā frāzi – auto izsole + uzņēmuma nosaukumu vai ierobežojot meklējumus laikā (piemēram, pēdējā mēneša laikā). Ja pašam ar naudu nepietiek, jāmeklē līzings vai kredīts ar iespējami izdevīgākajiem nosacījumiem un saprātīgu atmaksas termiņu.

Jāpiemin arī iespēja pirkt auto ārzemēs. To var izdarīt pats, taču tad jārēķina vai ceļa un nakšņošanas izmaksas nav pārlieku augstas. Tāpat var mēģināt atrast kādu lietoto auto importētāju, kas par samērīgu maksu, parasti 300 – 600 eiro atved izvēlēto automašīnu līdz Latvijai. Jāatceras, ka papildus klāt nāk arī maksa par automašīnas pārreģistrāciju un dažādi nodokļi, kas jāapmaksā CSDD. Nodokļu apmēru ir iespējams noskaidrot CSDD un to lielums būs atkarīgs no auto vecuma un motora tilpuma. Lai neiegrābtos ir svarīgi kārtot darījumus tikai ar pazīstamiem cilvēkiem, jo svešajiem nav sirdsapziņas pārmetumi, jo tāds ir viņu bizness.

Vai auto var nopirkt lētāk Rumbulā ?

Rumbulas auto tirgus ir slavens ar savu plašo piedāvājumu un stāstiem par to, ka tur tiek tirgoti sliktas kvalitātes, sisti auto. Iespējams, ka tā arī ir, taču ne vienmēr. Starp vairākiem simtiem pārdodamo automašīnu neapšaubāmi būs arī daudzas, kas ir labā stāvoklī un atbilst savai cenai. Ja tas tā nebūtu, tad šāds tirgus vispār nevarētu pastāvēt. Pieredze gan liecina, ka Rumbulas auto tirgū katru nedēļu parādās aizvien jauni auto, bet vecie agri vai vēlu atrod sev jaunu lietotāju. Lai “neuzrautos” uz sasista auto ir vērts paņemt līdzi kādu autoservisa meistaru, kam ir bijusi saskare arī ar auto tirgotājiem. Riskantākās vietas pēc kurām var pateikt potenciālos defektus un to novēršanas izmaksas ir klasika un tos ir jāzina katram speciālistam. Diemžēl noteikt, vai motors iepriekš nav bijis pārkarsēts nav iespējams bez motora izjaukšanas, kas nozīmē, ka 100% garantija, ka darījums būs veiksmīgs nevar būt.

Ja ienākumi vai uzkrājumi ir pietiekami, vērts apsvērt iespēju iegādāties mazlietotu auto no kāda auto dīlera. Šīm automašīnām nereti tiek dota līdzi arī garantija un, ja noteiktajā laikā parādīsies kādi slēpti defekti, auto tirgotājs tos novērsīs par saviem līdzekļiem. Šādi mazlietoti auto gan būs dārgāki, tādēļ ir vērts rūpīgi izrēķināt, kas izdevīgāk un izvēlēties sev labāko variantu.