Satiksmes drošība un CSDD

By | February 24, 2016

Jau tradicionāli Ceļu Satiksmes un drošības direkcija Latvijā rīko konkursu skolēniem par satiksmes drošību. Konkursa ietvaros sacenšas divu klašu grupas: 4. – 6. klase un 6. – 8. klase. Katrai no tām ir savas sacensības. Mazākie bērni piedalās konkursā “Jauno satiksmes dalībnieku forums”. bet otrie konkursā “Gribu būt mobils”. Aizvadītajā gadā lielāko bērnu grupā konkursā kopumā piedalījās skolēni no 278 skolām,kas ir 20% no visām Latvijas izglītības iestādēm. Mazāko bērnu grupā konkursā piedalījās audzēkņi no 111 skolām, kas ir gandrīz 15% no visām Latvijas izglītības iestādēm. Kopumā tātad CSDD konkursos piedalījās vairāk kā 1/3 Latvijas mācību iestāžu apmeklētāju.

2015. gada konkursā uzvarēja Ādažu vidusskola, otrajā vietā Strautiņu pamatskola, bet trešajā Nīcas pamatskola. Plānots, ka uzvarētāju apbalvošana notiks š.g. 15. martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Balvas pasniegs CSDD un Valsts izglītības centra pārstāvji. Pie balvām tiks gan paši skolēni gan 40 skolotāji no Latvijas Ceļu satiksmes noteikumus zinošākajām skolām.

Projekta mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu interesi par ceļu satiksmes drošību. Plašāku informāciju par konkursu iespējams iegūt CSDD mājaslapā.